اولین نکاتی که باید معامله گران بدانند

یادداشتی قبل از شروع به همه ی معامله گران تازه وارد :

 

معامله…. این یک تجارت است. یک تجارت بسیار سخت و دشوار. هر روز ما به پرتگاه خیره می شویم و پرتگاه به ما خیره می شود. برای ساختن زندگی خود ما باید هر روز با شیاطین ترس و طمع و پیروزی رو به رو شویم.

بیشتر ما به محض شروع سفر خود در این تجارت حسابهای معاملاتی خود را یکی پس از دیگری نابود می کنیم و هر سیسیتم معاملاتی ای را که بهتر تبلیغ شده باشد را امتحان می کنیم. و به این نتیجه می‌رسیم که مارکت ما را له می‌کند بی آنکه چیزی به ما یاد داده باشد. قطعا ما تلاش خود را به کار گرفته‌ایم پس نتیجه آن را هم بعدا می‌بینیم.

ما فکر می کردیم که سریعا پولدار می شویم اما این موضوع به راحتی اتفاق نمی افتاد .

کاری که ما باید انجام می دادیم این بود که آن اندیکاتور های بی استفاده را که قول دادن لبه های قیمتی را به ما داده بودند را دور می ریختیم و فقط به چیزی نگاه می کردیم که چارت به ما نشان می داد. هزاران ساعت کار سخت و فداکاری لازم داشت که تبدیل به یک معامله گر موفق شد.

سرانجام ما دریافتیم که راه هایی وجود دارند که بشود با آن حرکات قیمت را در آینده تشخیص داد. شروع به توجه به بسیاری از ساختارهای قیمتی نمودیم که به ما می گفت در آینده قیمت باید به اینجا یا آنجا برود. پس از آن دیگر به دنبال لبه های قیمتی نبودیم بلکه حقیقت مارکت را می دیدیم، اینکه مارکت در مرحله بعدی خود می خواهد چکار کند. سپس افراد دیگری را که موضوعات مشابهی مانند موضوعات ما را مد نظر داشتند پیدا کردیم و شروع کردیم به اشتراک گذاری یافته های خود با یکدیگر، ارتقاء دانسته های خود و تبدیل به تریدرهایی شدیم که حتی قبلا فکرش را هم نمی کردیم.

ما می خواهیم دانش خود را با دیگران ، با کسانی که شجاعت کافی برای دور انداختن اندیکاتورها و سیستمها را دارند به اشتراک بگذاریم ، فقط برای اینکه مرحله بعدی که قیمت به آنها می گوید را بخوانند، برای اینکه زیبا و ماهرانه معامله کنند. و چرا؟؟ ممکن است شما این سوال را بپرسید که چرا؟ آیا ما فقط می خواهیم تمام آن چیزی را که نتیجه عرق و تلاش های مداوم است را دو دستی تقدیم کنیم؟

پاسخش آسان است ، وقتی ما بهم رسیدیم، با هم به اشتراک گذاشتیم، با هم رشد کردیم به ویژه با یکدیگر ماندیم .

ما فهمیدیم که تحت عنوان یک گروه میتوان دید بیشتری داشت ،جفت ارزهای بیشتری را زیر نظر گرفت ،توانایی یکدیگر را برای فهم کامل مارکت شناخت . خب ما می خواهیم معامله گران شایسته بیشتری را برای ملحق شدن به گروه خود پیدا کنیم و بهترین راه برای پیدا کردن آنها این است که هرآنچه را که خود میدانیم در اختیار آنها نیز قرار دهیم و ببینیم آنها با این دانش چه می کنند. ما یک گروه بزرگ از معامله گران می خواهیم که همه با هم کار کنند تا هیچ موقعیتی را از دست ندهند تا همواره محدودیت های یک معامله را همچون پتانسیل آن ببینند.

این گروه، اینجاست: مورتین. بله مورتین. گروه‌ها و کانالهای تلگرامی ما را از دست ندهید. البته، شما می‌توانید در همین وبسایت و همین مطلب هم باهمدیگر تعامل داشته باشید و اگر استقبال کنید، حتما فضایی برای ارائه محتواهای شما نیز فراهم می‌کنیم تا با نام خودتان به نمایش درآید. تلگرام ما: forexmortin2000@  سایر راه‌های ارتباطی را هم در بخش تماس‌باما ببینید.

ما فکر می کردیم بیشتر آنها اطلاعات را نگرفته و می روند، اما چرا باید یک کمیته متشکل از معامله گران بزرگ را ترک کرد که با هم کار می کنند تا همواره بهتر از بهتر باشند. این موضوع اصلا درک شدنی نیست.

متاسفانه درست حدس می زدیم، خیلی ها یاد گرفتند و رفتند، خجالت آور است اما این چیزی است که آدمها به جا می گذارند. به هرحال تمام موضوعات اینجا در دسترس شما قرار دارد و همه در این جامعه عاشق بحث و تبلادل نظر هستند پس مطمئن شوید که درگیر موضوعات خواهید شد. پس بگذارید ادامه بدهم ، البته کمی بیشتر به صورت شفاف برای کسانی که تازه وارد حرفۀ معامله گری شده اند و یا کسانی که تازه وارد خوانش حرکات قیمت شده اند .

هزینه آموزش خود را به حداقل برسانید :

ورود به معامله گری به صورت مستقیم و بدون هیچ دانشی اتلاف وقت است ، ورود به یک معامله تنها یک چیز را نشان می دهد اینکه آن معامله چگونه پیش می رود. اگر یک روش را از یک منبع معتبر یاد گرفتید این عالی است، به تاریخچه چارت بروید و تعداد بسیاری از آن ستاپ ها را پیدا کنید، از آن عکس بگیرید و تحلیل خود را روی آن یادداشت کنید، قیمت کجا و چکار کرده است؟ قیمت چگونه رفتار نموده است؟ و حتی شاید قیمت چرا اینگونه رفتاری داشته است؟

ستاپ های موفق را ثبت کنید و شاید مهم تر از آن ستاپ های نا موفق را . اینکار را حداقل برای هر نمونه از یک ستاپ 0_2 بار انجام دهید. در هر تایم فریمی که می توانید. آنها را نگهداری کنید تا در آینده به آنها رجوع کنید. در طول زمان آنچه شما در این ستاپ ها انجام داده اید تبدیل به غریزه می شود.

اما اگر به دنبال آموزش‌ها و تکنیک‌های دیگر هستید بازهم مشکلی نیست. مورتین همه آن‌چیزی که شما به آن نیاز دارید را در این وبسایت و سایر شبکات فراهم می‌کند. ویدئوهای استاد مرادی، کتابهای بسیار ارزشمند و معروف دنیا، روانشاسی و مدیریت سرمایه، اندیکاتورهایی که شما به دنبالش هستید، ربات‌های خودمعامله‌گر و هرچیزی که شما درخواست کنید. فقط کافیست تا با ما ارتباط بگیرید. ما همیشه همراه شماییم. برای اثبات و عدم تلبیغ بودن این مطلب، حتما به سایر قسمت‌های سایت مورتین سر بزنید.

با حساب آزمایشی شروع به معامله کنید.

من می‌دانم که شما همین الان می خواهید میلیونها دلار بدست بیاورید. می دانم که می خواهید بدوید تا به هدف خود برسید اما حقیقت این است که به زمین خواهید خورد در حالیکه نمیدانید کجا قدم گذاشته‌اید . بنابراین تمامی اشتباهات اولیه خود را به صورت مجانی انجام دهید.

برای شرع به حساب دمو در لایت فایننس، اینجا کلیک کنید.

با معامله کردن در تایم فریم های بالا شروع کنید. این به شما زمان بیشتری برای ارزیابی ستاپ هایتان خواهد داد. کجا وارد (Entry) شوید، کجا حد ضرر (sl) خود را قرار دهید و کجا حد سود (Target) خود را قرار دهید. از تایم فریم روزانه شروع کنید. و به مرور که توانایی هایتان را افزایش می‌دهید به تایم های پایین تر بروید.

قبل از اینکه وارد یک معامله شوید حد ضرر و تارگت خود را تعیین و وارد کنید و پس از اینکه وارد معامله شدید آن را تغییر ندهید. ذهن شما زمانی که در جریان یک معامله هستید شما را فریب می دهد. ترس و طمع می تواند تلاش شما را خراب کند .به آنها اجازۀ این کار را ندهید، اجازه دهید معامله شما آنگونه که هست در جریان باشد اگر یک معامله برنده است عالی است اگر ضرر ده است خب حداقل این به شما شانس یک نبرد را داده است و شما از آن آموخته اید.

قبل از اینکه با پول واقعی کار کنید به صورت مستمر به مدت 3ماه سود آور باشید. هر بازنده ای می تواند تعدادی معامله ی برنده هم داشته باشد و فکر کند بازار را تخته و کشف کرده است ، در این جریان شما تعدادی برنده و تعدادی بازنده خواهید داشت. تصور کنید که شما برای معامله کردن پول واقعی به مجوز و گواهینامه معامله گری نیاز دارید و این گواهینامه تنها در صورتی بدست می آید که برای مدت زمان 3ماه به صورت مستمر سود آور باشید .راه میانبری برای خود نسازید ، یا گواهینامه را صادقانه و محکم بدست بیاورید یا به شما قول می دهم بهای آن را خواهید پرداخت .

وقتی گواهینامه معامله گری را بدست آوردید اگر خواستید یک جشن بگیرید .به صورت واقعی و یا در ذهن تان به خود این گواهینامه را اهدا کنید . به این خاطره در شرایط بحرانی که پیش می آید نیاز خواهید داشت .

وقتی آماده معامله گری در حساب واقعی شدید این موضوع را به یاد بیاورید :

معامله کردن حساب واقعی دنیای متفاوتی با حساب آزمایشی است، عواطفی که احساس خواهید کرد همانهایی نیستند که در معامله با حساب آزمایشی به سراغتان می آیند . قطعا شما آماده خواندن قیمت هستید اما الان زمان این است که استاد احساسات خود شوید . این موضوع ممکن است زمان ببرد ، ترس و طمع می توانند به اندازه سیستم های معاملاتی مزخرفی که قبلا استفاده می کردید نابود کننده باشند .

بنابراین بیشتر از %02دارایی خود را در اختیار بروکر خود نگذارید ، ماباقی آن را نیاز خواهید داشت. ممکن است تفاوت روانشناسی عمیقی بین معامله آزمایشی با حساب واقعی پیدا کنید بنابراین موقعیت های خود را در ابتدا با حجم های کوچک بگیرید. اینگونه تصور نکنید که میزان بیشتری را به حسابتان خواهید افزود، هدف خود را اینگونه قرار دهید که حسابتان را به صورتی عالی رشد می دهید. اگر نمیتوانید حسابتان را با پیروزی های بسیار کوچک دو برابر کنید پس نباید به حسابتان بیفزایید. اغلب گسترش حساب نادیده گرفته می شود اما این قسمت بزرگی از مجموعه ثروت اندوزی و دارایی است. گسترش میزان دارایی با افزایش میزان ریسک انجام نمی شود بلکه با مدیریت آن صورت می گیرد.

معامله گران موفق پول را به صورت شعبده بازی از مارکت کسب نمی کنند، بلکه آن را از مردم بدست می آورند. آنها پول را از %59 از کسانیکه تلاش می کنند معامله کنند و شکست می خورند بدست می آورند. پس به آنها اجازه ندهید پول شما را در مارکت ببیند تا زمانیکه شما هم یکی از آنها شوید.

مورتین بهترین آرزوها را در این سفر برای همۀ شما دارد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی نکن