0 0
Read Time:19 Minute, 18 Second

نشانه هایی بسیار واضح مبنی بر کاغذی بودن یک بروکر هستند و تشخیص آنها نیز بسیار ساده و راحت بوده و نیاز به هیچ گونه تجربه و تخصص خاصی نخواهد داشت، مانند:
1⃣رجیستری ها و رگولاتری ها
2⃣وب سایت
3⃣میزان مشتریان بین المللی و گستره جغرافیایی فعالیت بروکر
4⃣وجود یا عدم وجود نام بروکر در سایت های بزرگ بررسی بروکر ها
5⃣دفاتر بروکر
6⃣داستان تجربه 10 ساله و پلتفرم mt5 !

در مطالب آتی به بررسی 6 معیار فوق خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شناسایی ارزش بروکرها با ما همراه باشید.

اولین چیزی که میتواند تفاوت آشکار بروکرهای واقعی و بروکرهای کاغذی باشد، نحوه رجیستر شدن بروکر و همچنین رگولاتوری هایی است که آن بروکر را تایید کرده اند.
یک بروکر معتبر و قوی معمولا دارای یک یا چندین رگوله معتبر است.
منظورمان از رگوله معتبر، یکی از رگوله های سایسک قبرس ، آسیک استرالیا و fca انگلستان است

طبیعتا هر چه تعداد این رگوله های بزرگ برای یک بروکر بیشتر باشد، با بروکر بزرگتر و معتبرتری رو به رو هستیم ولی داشتن حتی یکی از این رگوله ها نیز به ما نشان میدهد که با یک بروکر کاغذی رو به رو نیستیم.

بروکر های کاغذی معمولا هیچ رگوله ای ندارند بنابراین در اولین قدم برای ارزیابی یک بروکر، رگولاتری های آن را بررسی نمایید. بروکرهای معتبر معمولا در چندین قسمت مختلف از جمله در پایین وب سایت (بخش Footer) رگولاتری های خود را با جزییات کامل ثبت می نمایند.

اغلب بروکرهای بزرگ برای سرویس دهی به مشتریان خود در کشور های مختلف،وب سایت های متفاوتی دارند.
فراموش نکنید که برای بررسی رگولاتری یک بروکر از طریق وبسایت، تمامی وبسایت های آن بروکر را بررسی نمایید زیرا ممکن است وبسایتی که شما با آیپی ایران به آن مراجعه میکنید مخصوص ایران یا مخصوص رگوله آفشور آن بروکر باشد و در بخش Footer وبسایت (پایین وبسایت) چیزی از رگولاتری های دیگر بروکر نتوانید مشاهده نمایید.
لذا بهتر است که نام بروکر را در گوگل سرچ کرده و تمامی وبسایت های مرتبط با آن نام را که متعلق به بروکر است پیدا کرده و بخش پایینی وب سایت آنها یا بخش(legal document و یا about us ) را مطالعه نمایید.

اگر بروکر دارای یکی از رگوله های FCA یا CySEC یا ASIC بود، احتمال این که با یک بروکر کاغذی طرف باشیم وجود ندارد ولی اگر بروکر هیچ رگوله ای نداشت و یا یک رگوله آفشور را به همراه داشت، می بایست با دقت بیشتری آن را بررسی نماییم.(خصوصا اگر بروکر هیچ رگوله ای نداشته باشد)

توجه داشته باشید که، زمانی که میگوییم ” اگر بروکر یکی از رگوله های FCA , CySEC , ASIC را داشته باشد دیگر بروکر کاغذی نیست “، به معنی آن نیست که دیگر بروکر ایرادی نخواهد داشت یا این که احتمال ورشکستگی آن وجود ندارد بلکه از آن جایی که این مطلب صرفا در خصوص چگونگی تشخیص بروکرهای کاغذی از بروکرهای واقعی است، وجود یکی از این رگوله ها تنها نشانگر آن است که با یک بروکر کاغذی رو به رو نیستیم.
نه بیشتر و نه کمتر❗️

اخیراً روشی در بین بروکرهای کاغذی باب شده و آن هم این که در بخش Footer سایت و یا در بخش about us ذکر مینمایند که بروکر دارای یک رگوله آفشور است و حتی شماره سریال ثبت شده در رگولاتری را نیز در سایت خود درج میکنند اما نکته این جاست که این شماره سریال اصلا ارتباطی به این بروکر ندارد و مربوط به کارگزاری دیگری است! و عملا با این کار با تقلب میخواهند به مشتری تظاهر کنند که دارای رگوله می باشند در صورتی که کل داستان ساختگی است.

از آنجایی که ما به دلیل پرهیز از ایجاد حاشیه و بحث و جدل با طرفداران بروکرهای کاغذی، علاقه ای به افشا نام آنها نداریم، در این مورد نیز نامی از بروکر خاصی نمی بریم اما برای این که کاربران ما در دام این بروکر ها نیفتند به این نکته بسنده میکنیم که هر دو بروکری که اقدام به تقلب و مدرک سازی نموده اند، این کار را با استفاده از مدارک رگوله BVI به انجام رسانده اند لذا چنانچه بروکری به شما معرفی شد که تنها و تنها دارای رگوله BVI بود، بیشتر مراقب بوده و در مورد آن تحقیق بیشتری نمایید.

برخی از بروکرهای کاغذی نیز با پرداخت مبلغی اقدام به ثبت یک شرکت در برخی از مناطق آفشور مانند سنت وینسنت می نمایند و سپس شماره ثبت شرکت را در پایین وبسایت خود قرار داده و مطلب را به گونه ای انعکاس میدهند که گویا دارای یک رگوله معتبر هستند. در صورتی که این رجیستری ها (ثبت شرکت ها) ارزشی نداشته و با ثبت یک شرکت و یک صندوق پستی در آن جزیره، قابل تهیه میباشند.

باز هم دقت نمایید چنانچه بروکری دارای رگوله های معتبر مانند FCA یا CySEC باشد و به ایران از طریق رجیستری سنت وینسنت ارائه خدمات نماید، مشکلی وجود نخواهد داشت و این بروکر طبیعتا جزو بروکرهای کاغذی نیست اما اگر بروکری تنها و تنها یک رجیستری سنت وینسنت یا موارد مشابه را داشت، می بایست با دیده شک به آن بنگرید و احتمال کاغذی بود آن بروکر وجود خواهد داشت.

وب سایت بروکرها یکی از عواملی است که به راحتی میتوان از طریق آن به کاغذی و بی اعتبار بودن یک بروکر پی برد.
بروکرهای معتبر و واقعی، هر یک دارای یک تیم متخصص، بزرگ و کامل بر روی وب سایت خود هستند و گاها ممکن است فقط اعضا تیم کاری وبسایت یک بروکر(از برنامه نویسی و طراحی گرفته تا تولید و جا گذاری محتوا و عیب یابی و غیر و غیره ) به بیش از 30 تا 50 نفر برسند !

وب سایت بروکرهای معتبر همواره یک سایت قوی، به روز، کارآمد و سرشار از جزییات است ولی بروکرهای کاغذی معمولا سایت خود را به یک فرد یا نهایتا یک شرکت سطح پایین یا متوسط سفارش می دهند تا برایشان طراحی نمایند و دیگر خبری از تیم عیب یابی و تحقیق و توسعه، بازطراحی و غیره و غیره نیست و به همین دلیل سایت این بروکرها از لحاظ کیفی بسیار بسیار متفاوت از سایت بروکرهای معتبر و واقعی است.

1 در سایت بروکرهای معتبر شما به ندرت میتوانید یک لینک خراب و یا لینکی که شما را به جای دیگری غیر از جایی که برای آن طراحی شده است، منتقل کند و همه چیز از جمله لینک های مختلف، سرجای خود بوده و عالی و با کیفیت در حال کار می باشند، برعکس وبسایت بوکرهای کاغذی.

2 در سایت بروکرهای معتبر، همه چیز بر اساس قواعد مشخص و از پیش تعیین شده به پیش میرود.
اما در بروکرهای کاغذی از آنجا که معمولا کل طراحی سایت توسط یک شخص که ممکن است هیچ گونه آشنایی هم با مارکت فارکس نداشته باشد، انجام می شود، و خطا در اطلاعات بسیار وجود دارد که تا مدتها معمولا برطرف نمیگردد.

3 در بروکر های معتبر مرسوم است که در یکی از بخش های سایت در مورد موسسین و هیئت مدیره و کارکنان و مدیر عامل بروکر مطالبی عنوان می شود و عکس این افراد نیز در همان قسمت با ذکر سمت درج می شود. اما در یکی از بروکرهای کاغذی، طراح محترم سایت این بخش را برای بروکر در نظر گرفته است اما چون عکس و عنوانی از افراد مورد نظر نداشته است به صورت تستی چندین عکس از یک بازیگر انگلیسی ! را در سایت قرار داده است و زیر تمام آنها نوشته است: مدیر عامل!

4 نکته دیگری که میتواند نشان از عدم اعتبار یک بروکر باشد، نداشتن قفل SSL است.
اصطلاح SSLمخفف Secure Socket Layer به معنی «لايه اتصال امن» می باشد و پروتکلي (مجموعه اي از قوانين) جهت برقراري ارتباطات ايمن ميان سرويس دهنده و سرويس گيرنده در اينترنت است.

وجود این قفل نشانگر این است که ارتباط میان کامپیوتر شما و سرور سایت مورد نظر در حالتی امن برقرار است و دیتای رد و بدل شده رمز نگاری می گردد.
دوستانی که با علوم مربوط به کامپویتر چندان سر و کار ندارند کافی است برای دانستن این که سایت بروکر مورد نظر آنها دارای این قفل است یا خیر , به نوار بالایی سایت که آدرس سایت در آن نوشته شده دقت نمایند. می بایست در ابتدای نام بروکر یک علامت قفل کوچک قرار داشته باشد.

وجود قفل ssl یا شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان دلیل بر این نمی باشد که بروکر مورد بررسی کاغذی نیست چون بروکرهای کاغذی ای هم هستند که دارای این دو آیتم هستند ولی عدم داشتن آن نشانه ای قوی برای کاغذی بودن و بی اعتبار بودن بروکر است.

5 یک نشانه دیگر که میتوان از آن برای بررسی کاغذی بودن یا نبودن بروکر استفاده کرد، شبکه های اجتماعی بروکر هستند.بروکرهای معتبر اغلب دارای لیست کاملی از شبکه های اجتماعی هستند و تمام آنها نیز فعال می باشند (مانند اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین، تلگرام، واتساپ، توئیتر و غیره)


6 یکی از راه های دیگر برای تشخیص بروکرهای فیک و کاغذی از بروکرهای واقعی، بررسی وبسایت آنها از لحاظ رتبه سایت در دنیا و همچنین بررسی گستردگی مشتریان بروکر در کشورهای مختلف است.
یکی از بهترین ابزار ها برای این کار وبسایت Alexa به آدرس www.alexa.com می باشد.
ابتدا لازم است Rank سایت بروکر مورد نظر را بررسی نماییم.
میزان Rank سایت همان طور که میدانید رتبه سایت را در دنیا بین تمامی وب سایت های دیگر نشان می دهد.
در دنیای بروکرها اعداد این رتبه ها را میتوان حدودا به شکل زیر تقسیم بندی نمود:

1 بین رتبه یک تا پانزده هزار: بسیار عالی
2 رتبه پانزده هزار تا صد و پنجاه هزار: خوب
3 رتبه صد و پنجاه هزار تا هفتصد هزار: متوسط
4 رتبه هفتصد هزار تا یک میلیون: ضعیف
5 بالای یک ملیون: بسیار ضعیف 6⃣ بالای دو میلیون: بسیار بسیار ضعیف

آمار و ارقام سایت الکسا همواره در حال تغییر است، زیرا دنیای وب یک دنیای کاملا داینامیک و متغیر است و هر روزه ممکن است آمار بازدید کنندگان از یک سایت کم و زیاد شوند

شما میتوانید با ثبت نام  در  لینک های اعلام  شده وقرار گرفتن در لیست مورتین  از خدمات رباتیک واندیکاتوری مورتین  واستراتژیهای ساده وسودمند  به طور رایگان  استفاده کنید وبا رعایت شرایط مخصوص به راحتی سود کنید

https://litefinance-ir.com/?uid=240422727      بهترین بروکر ECN که  با ایرانیان کار میکند

https://pocketoption.com/smart/Go1w4qxYmfXnLW        بهترین بروکر باینری که  با ایرانیان کار میکند

https://gobymylink.com/fa/?partner_id=1260316    بروکر برای معاملات  بلند مدت 

Reference LinkReferral number
https://gobymylink.com/?partner_id=1260316

http://bz.myuserhub.com/?pt=40139           بروکر برای معاملات  اونس جهانی  ( طلا )

برای کسب اطلاعات  بیشتر  به ایدی تلگرامی   @  MORTIN1353 مراجعه نمایید

ویا روی لینک مقابل https://t.me/MORTIN1353        کلیک کنید وسوالتان را  بپرسید وصبورانه منتظر جواب بمانید  از لطف شما  عزیزان سپاسگزاریم


میزان مشتریان بین المللی و گستره جغرافیایی فعالیت بروکر

حال با توجه به رتبه بندی ذکر شده در مطلب قبل و پس از بدست آوردن رتبه سایت به سراغ پراکندگی مشتریان در بخش Audience Geography می رویم و ممکن است یکی از سه حالت زیر به وجود آید که نکات بسیار مهمی هستند:

1⃣ رتبه سایت بروکر مورد نظر در بین ردیف 1 و 2 و 3(بسیار عالی و خوب و متوسط) قرار دارد و حدود ده تا بیست درصد از مشتریان بروکر از ایران هستند:
در این وضعیت ما به احتمال زیاد با بروکری مواجه هستیم که کارگزاری معتبری است و روی مارکت ایران تمرکز کرده است و بخشی از مشتریان آن از ایران هستند. مانند: بروکرهای Usgfx و Forextime

2⃣ رتبه سایت بروکر مورد نظر در بین ردیف 1 و 2 و 3 (بسیار عالی و خوب و متوسط) قرار دارد و بالای حدودا 50 درصد از مشتریان بروکر از ایران هستند و یا کلا غیر از ایران و افغانستان از کشور دیگری بازدید کننده ندارد :
این وضعیت برعکس حالت قبل است و این بار به احتمال بسیار زیاد ما با یک بروکر کاغذی رو به رو هستیم که توانسته است به خوبی روی بحث سایت خود کار کند.
3⃣رتبه سایت بروکر مورد نظر در بین ردیف 4 و 5 و6(ضعیف، بسیار ضعیف و بسیار بسیار ضعیف) قرار دارد و بالای حدوداً 50 درصد از مشتریان بروکر از ایران هستند و یا کلا غیر از ایران و افغانستان از کشور دیگری بازدید کننده ندارد و یا این که بخش پراکندگی مشتریان در سایت Alexa اصلا کشوری را برای آن نشان نمی دهد و در حالت No Result یعنی ” بدون نتیجه ” قرار دارد (به دلیل کم بودن تعداد بازدید ها و عدم امکان آنالیز برای Alexa)

این حالت، وضعیت ساده تری است و نیاز به فکر کمتری دارد! زیرا به احتمال بسیار بالا ما با یک بروکر کاغذی رو به رو هستیم.

در هر یک از سه حالت فوق میتوانیم از جنبه رگولاتری نیز بروکر را بررسی کنیم و چنانچه بروکر دارای یکی از رگوله های سه گانه یعنی Fca , Asic و Cysec بود میتوانیم بسیار مطمئن تر باشیم که فرضیه ما بسیار بسیار به حقیقت نزدیک است.


چرا بروکرهای کاغذی میتوانند به راحتی کار خود را تعطیل و ناپدید گردند⁉️

بروکرهای کاغذی هیچ گونه زیر ساخت واقعی و بنیه مالی قوی ای ندارند و فقط روی ضرر افراد حساب نموده اند، ممکن است در اثر سود بزرگ یک یا چند مشتری نتوانند سود ها را پرداخت کرده و به راحتی کلا بروکر را تعطیل نمایند! و مبالغ تمامی افراد نیز در این صورت از بین خواهد رفت.
این بروکرها هیچ گونه پشتوانه ای ندارند و در حقیقت غیر از ایران یا نهایتا افغانستان در کشور دیگری فعالیتی ندارند لایسنس متاتریدر هستند بعلاوه یک وبسایت و دیگر هیچ!

نمونه بارز این بروکرهای کاغذی، بروکر MTI بود که در چند سال اخیر به یک باره کار خود را (به دلیل ناتوانی در پرداخت سود بزرگ چند مشتری) تعطیل نمود و چندین هزار دلار از مبالغ افراد در آن از بین رفت و چون این بروکر چیزی غیر از یک وبسایت نبود، به راحتی بساط خود را جمع کرد و به کار خود پایان داد.


در سطح دنیا مجموعه های بزرگی مانند سایت forexpeacearmy(که قبلا مفصلا در مورد آن صحبت گردیده است) وجود دارند که فعالیت آنها، بررسی بروکرهای مختلف در سطح دنیاست و با استفاده از این وبسایت و بخش “نظرات معامله گران” آن میتوان تا حدود زیادی پی به کاغذی بودن یک بروکر برد زیرا 90 درصد بروکرهای کاغذی اصولا در این سایت و سایت های مشابه ثبت نیستند!

برای جستجوی نام یک بروکر در سایت forexpeacearmy، در نوار جستجوی بالای صفحه وبسایت، باید نام بروکر مورد نظر را تایپ نمایید.

در صورتی که بروکر مورد نظر در این سایت ثبت شده باشد، پس از تایپ چند حرف اول، نام بروکر به نمایش درمی آید و در غیر این صورت نتیجه ای بدست نخواهد آمد.

این یکی از نشانه های جدی کاغذی بودن یک بروکر است زیرا بروکر های معتبر و قوی، همگی برند های جهانی هستند و مخاطبان و مشتریان آنها در سراسر دنیا تجربیات خود را با سایرین در این وبسایت به اشتراک میگذارند ولی بروکرهای کاغذی به دلیل این که اغلب مشتریانشان از ایران می باشند و پشتوانه ای از بابت برند و اعتبار در دنیا ندارند، در سایت های معتبر جهانی نیز طبیعتاً ثبت نشده اند.


چنانچه نام بروکر در جستجوی سایت forexpeacearmy پیدا نشود که تکلیف روشن است اما چنانچه نام بروکر در این سایت پیدا شد، می بایست به سراغ بررسی بعدی ، یعنی چک کردن تعداد نظرات و همچنین تعداد ستاره های بروکر رفت.

برخی از بروکرهای کاغذی صرفاً توسط مالکین خود در این سایت ثبت شده اند و هیچ گونه فعالیت و نظر و بحثی از سمت مشتریان بروکر در صفحات آنها صورت نپذیرفته است و یا نهایتا دو سه نظر در خصوص آنها ثبت شده است که معمولا هم نظرات منفی و اخطار گونه است.

خوشبختانه مجموعه forexpeacearmy دارای یک سیستم بسیار قوی برای جلوگیری از ثبت نظرات فیک و قلابی است و به بروکرها اجازه نمیدهد تا با اجیر کردن کارمندان خود و یا سایر افراد، نظرات غیر واقعی در این سایت درج نمایند بنابراین تا حد زیادی می توان به داده های این سایت اعتماد نمود.
احتمالا پس از انتشار این مقاله و بازخوردهای آن در فضای مجازی، برخی از بروکرهای کاغذی به فکر آن خواهند افتاد که سریعتر با سایت forexpeacearmy و سایر سایت های مشابه مکاتبه کرده و نام بروکر خود را در این سایت ها وارد نمایند تا در زمان جستجوی نام آنها دیگر عبارت Broker name not found درج نگردد، لذا می بایست دومین نکته مدنظر باشد، یعنی چک کردن میزان و تعداد نظرات ثبت شده برای بروکر. زیرا عدم وجود نظرات ثبت شده برای یک بروکر و یا 2-1 نظر در خصوص آن، چندان فرقی با این که کلا نام بروکر در سایت وجود نداشته باشد نمیکند و همچنان این مسئله یکی از نشانه های کاغذی بودن یک بروکر خواهد بود.
یکی از مهمترین مشخصه ها در تشخیص بروکرهای کاغذی از بروکرهای واقعی، دفاتر آنهاست زیرا بروکرهای کاغذی اساسا دفتری ندارند!

بروکر های کاغذی معمولا یک آدرس خارجی تحت عنوان آدرس دفتر بروکر، در سایت خود ثبت میکنند اما عموما در آن آدرس چیزی غیر از یک صندوق پستی وجود ندارد و یا این که اصلا
چنین آدرسی وجود خارجی ندارد.

برخی از بروکرها نیز از share office ها استفاده (یا در حقیقت سو استفاده) کرده و برای یک مدت بسیار کوتاه دفتر کوچکی را در یکی از این ساختمان ها که اکثرا ساختمان های معروفی هستند و بروکرهای معتبر نیز از آنها استفاده میکنند، اجاره میکنند و لوگوی چاپ شده خود را نیز به در و دیوار این دفتر زده و از آن چند عکس نیز تهیه میکنند تا مستندات بیشتری جهت قبولاندن خود تحت عنوان بروکر به خلق الله داشته باشند!

یکی از آسانترین روش ها برای تشخیص فیک بودن دفاتر بروکرهای کاغذی، جستجوی نام آنها به همراه کلمه office در بخش عکس های گوگل یا گوگل مپ میباشد.

در مورد بروکرهای کاغذی، در نود درصد مواقع اصلا چیزی به عنوان دفتر بروکر یافت نخواهد شد ! و تصویری خالی یا همراه با یک خانوم مدل را مشاهده خواهید نمود.
طبق علاقه ای که بروکرهای کاغذی به سابقه سازی قلابی دارند، معمولا در وبسایت خود اعدادی در حدود 5 یا 10 و حتی در برخی موارد که مالکان آنها کمی دست و رو شسته تر هستند، 15 سال را به عنوان سابقه کارگزاری خود در مارکت فارکس ذکر می نمایند و از طرفی زمانی که به بخش پلتفرم های قابل ارائه در این بروکر سری میزنیم مشاهده میکنیم که این بروکر سرویس خود را فقط از طریق نرم افزار متاتریدر5 ارائه می دهد (و کلا پلتفرم متاتریدر4 در این بروکر قابل ارائه نمی باشد).

قضیه این جا جالب می شود که دلیل عدم وجود نرم افزار متاتریدر4 در وبسایت این بروکرها را بدانیم! داستان به این صورت است که کمپانی متاکوتس که طراح و مالک نرم افزار متاتریدر می باشد، برای افزایش میزان رغبت عمومی نسبت به نرم افزار جدید متاتریدر5، از حدود چند سال قبل، فروش لایسنس نرم افزار متاتریدر4 به بروکرها را متوقف نموده و شرکت ها و افراد جدیدی که به تازگی مایل به تاسیس بروکر هستند، فقط می توانند لایسنس متاتریدر5 را خریداری نمایند.
بنابراین وجود پلتفرم متاتریدر5 به تنهایی و بدون نرم افزار متاتریدر4 در یک بروکر، تنها و تنها یک دلیل داشته و آن هم جدید التاسیس بودن آن بروکر است یعنی بروکری که چنین خاصیتی داشته باشد بیتشر از نهایتا 2 سال از عمر آغاز به کار آن نمی گذرد!

حال شما بروکری را در نظر بگیرید که مالکان آن در بخش “درباره ما” مرقوم فرموده اند “دارای سابقه 10 ساله در مارکت فارکس” و از سمت دیگر در بخش پلتفرم های قابل ارائه، تنها میتوانید نام متاتریدر5 را ملاحظه نمایید.

امیدواریم مورد استفاده تمامی مخاطبان به ویژه دوستانی که تجربه فعالیت کمتری در مارکت دارند قرار گرفته و با استفاده از نشانه های ارائه شده بتوانند به سادگی بروکرهای کاغذی را تشخیص داده و سرمایه های خود را که قطعا با زحمات زیادی به دست آمده است در اختیار این پینوکیوهای نیمه محترم قرار ندهند!

در این مطلب به صورت خلاصه قدم های لازم برای بررسی یک بروکر را با هم مرور خواهیم نمود.

دقت نمایید که این قدم ها برای بررسی میزان اعتبار یک بروکر نیست و تنها از بابت تشخیص کاغذی بودن یا نبودن بروکر است.

1⃣بررسی رگولاتری های بروکر. اگر بروکری یکی از رگوله های سه گانه یعنی FCA , CYSEC یا ASIC را داشته باشد به این معنی است که حداقل زیر ساخت های لازم برای یک بروکر واقعی و سازمان یافته را داشته که موفق به عضویت در یکی از این رگولاتری ها شده است، بنابراین یک بروکر کاغذی نیست.

2⃣اگر بروکر هیچ از رگولاتری های ذکر شده را نداشت به سراغ بررسی وبسایت آن می رویم و اگر کارگزاری مورد بحث، هر یک از نشانه های منفی که در متون مربوطه قبلی به آن اشاره شد را داشته باشد، احتمال کاغذی بودن آن بالاتر می رود.

3⃣به سراغ بررسی مشتریان بین المللی بروکر می رویم و اگر کارگزاری مورد نظر، در جای دیگری به غیر از ایران مشتری نداشت و یا اصلا سایت Alexa قادر به نمایش اطلاعات آن نبود(به دلیل پایین بودن سطح فعالیت و ترافیک سایت)، احتمال کاغذی بودن بروکر بسیار بسیار بالاتر خواهد رفت.

4⃣در مرحله بعدی به سراغ بررسی نام بروکر در سایت های معتبری همچون forexpeacearmy می رویم و اگر در آنجا هم بروکر مورد نظر رد و نشانی نداشت، میزان ریسک کاغذی بودن بروکر به حداکثر ممکن می رسد و میتوانیم با 99 درصد اطمینان بگوییم با یک بروکر کاغذی رو به رو هستیم ( آن یک درصد خطا را هم میگذاریم بماند تا دوستداران علم آمار و احتمالات از ما ایرادی نگیرند).

این مراحل، قدم های اصلی ما برای بررسی کاغذی بودن یک بروکر است که اگر به درستی و طبق جزییاتی که در مقاله به آن اشاره گردیده است انجام شود میتواند با درصد خطای بسیار پایینی، برای شما به عنوان یک معامله گر مشخص نماید بروکری که با آن قصد همکاری دارید یک بروکر فیک و کاغذی است یا خیر.

امیدواریم که بروکرهای کاغذی عزیز یا خود را رشد داده و به سطح یک بروکر معتبر و واقعی برسانند و یا این که به کار خود در مارکت ایران پایان دهند.

شما میتوانید با ثبت نام  در  لینک های اعلام  شده وقرار گرفتن در لیست مورتین  از خدمات رباتیک واندیکاتوری مورتین  واستراتژیهای ساده وسودمند  به طور رایگان  استفاده کنید وبا رعایت شرایط مخصوص به راحتی سود کنید

https://litefinance-ir.com/?uid=240422727      بهترین بروکر ECN که  با ایرانیان کار میکند

https://pocketoption.com/smart/Go1w4qxYmfXnLW        بهترین بروکر باینری که  با ایرانیان کار میکند

https://gobymylink.com/?partner_id=1260316    بروکر برای معاملات  بلند مدت 

Reference LinkReferral number
https://gobymylink.com/?partner_id=1260316

http://bz.myuserhub.com/?pt=40139           بروکر برای معاملات  اونس جهانی  ( طلا )

برای کسب اطلاعات  بیشتر  به ایدی تلگرامی   @  MORTIN1353 مراجعه نمایید

ویا روی لینک مقابل https://t.me/MORTIN1353        کلیک کنید وسوالتان را  بپرسید وصبورانه منتظر جواب بمانید  از لطف شما  عزیزان سپاسگزاریم

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
روش تشخیص بروکرهای کاغذی:

Post navigation


Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *