خیلی ساده خوش شانس شو

این روزها روی صندوق خوش شانس بودنمان را غبار گرفته، غباری که مورتین از آن مطلع است و حالا قرار است باهم پاک کنیم. شانس را به زندگی برگردانیم و خوشبختی را بار دیگر رقم بزنیم.

4 اصل خوش شانس شدن از پروفسور وایزمن

1_ توجه به فرصت‌ها و یا ایجاد فرصت جدید

پروفسور وایزمن در  آزمایشی از افراد خواست تا تعداد تصاویر در یک روزنامه را شمارش کنند. در صفحه دوم جمله‌ای بود که به آنها گفته شد دیگر نخوانید و تعداد عکس‌ ها را بیان کنید. مردم خوش‌شانس به این جمله دقت کرده بودند اما افراد بدشانس ان را ندیده بودند و به خواندن ادامه دادند. مردم خوش‌شانس به فرصت‌ ها بیشتر از مردم بدشانس دقت می کنند.

به گزارش پروفسور وایزمن خوش شانس ها هیچ به یک‌ روال خاص بسنده نمی‌کنند و بر اهدافشان کارهای جدید انجام می‌دهند، با افراد جدید صحبت می‌کنند و امکانات مختلفی برای خود فراهم می‌کنند.بر طبق تست‌های شخصیت در آزمایشی، افراد خوش‌شانس اضطراب و نگرانی کمتر نسبت به افراد بدشانس دارند. اضطراب توانایی فرد را محدود می‌کند، به‌طوری‌که اضطراب مانعی در مسیر خوش‌شانسی فرد محسوب می‌شود. به خاطر ایجاد مهم‌ترین اصل، مهم است که اضطراب خود را کنترل کنید.

۲- به بصیرت خود گوش کنید

گوش دادن به افکار و احساسات میتواند شانس شما را زیاد کند . افراد خوش‌شانس با گوش دادن به افکار و احساسات خود، به‌عبارت‌دیگر به بصیرت خود تصمیم‌گیری می‏کنند. او همچنین اشاره می‌کند که افراد خوش‌شانس به درک بصیرت خود، از طریق فعالیت‌هایی مانند مدیتیشن، تلاش می‌کنند. بصیرت خود را افزایش دهید که یکی از راه‌هایی است که می‌توانید شانس خود را افزایش دهید.

۳- پیشگویی و انتظارات مثبت از خود

افراد خوش شانس مثبت اندیش هستند و مدام میگویند که ما موفقیم . افراد خوش‌شانس به‌ روشنی آینده ایمان‌ دارند. این انتظارات مثبت باعث می‌ شوند در کنار مردم با تعامل زندگی می‌کنند و بدون اینکه انتظار چیزی را داشته باشند. با مثبت اندیشی بیشتر، آن‌ها موقعیت‌های بهتری مقابل بدشانسی ایجاد می‌کنند.

+ راه دیگری هم برای خوش شانسی وجود دارد و آن هم تلقین خوش شانسی با استفاده از خود هیپنوتیزم درمانیست. شاید برایتان جالب باشد و برای یکبر هم که شده امتحانش کنید. پس آموزش رایگان هیپنوتیزم را از دست ندهید.

۴- شانس‌های بد را تبدیل به شانس‌های خوب کنید

باید برای خوش شانس شدن دیدتان را عوض کنید .وایزمن به واکنش افراد خوش‌شانس و بدشانس به بد شومی شگفت‌زده شد. برای آزمایش، از آن‌ها پرسید اگر در بانک دزدی به آن‌ها حمله کند و به بازوی آن‌ ها شلیک کند، چه فکر می‌کنند. افراد بدشانس گفتند یک بدشانسی است، ولی افراد خوش‌شانس گفتند خوش‌شانسی است که صدمه بدتر ندیدند. حتی یک نفر خوش‌شانس اشاره کرد که این می‌تواند یک فرصت برای فروش داستان باشد.

بنابراین برای خوش شانس شدن باید دید مثبت داشته باشید تا همیشه مثبت ها پیش شما بیایند. بگویید من این ازمون را با موفقیت میدهم . من خوشبخت می شوم . من شادم . امروز بهترین روز عمر من است و …

همچنین برای خوش شانس شدن باید مثبت اندیش باشید و هر اتفاقی که افتاد مثبتش را ببینید. مثلا اگر در یک آزمون قبول نشدید بگویید حتما قرار است من در ازمون استخدامی خیلی بهتری قبول شوم و خدا را شکر.

در ضمن یادتان باشد برای خوش شانس شدن باید تلاش کنید. نه اینکه گوشه اتاق بنشینید و منتظر باشید جناب شانس زنگ درتان را بزند. وقتی کسی برای امتحانی میخواند و شما نمیخوانید نمره ی بهتر گرفتن او دلیل بر خوش شانسی اش نیست. یا وقتی کسی ازدواج بهتری کرده حتما بهتر در جامعه دیده شده و برای بهتر دیده شدن تلاش کرده.

تجربه های خوش‌شانسی تان را در قسمت نظرات بنویسید. شاید با بهتریناش یه مقاله نوشتیم!

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی نکن