موفق ها چه چیزی را کنار می‌گذارند؟

آنچه در این پست میخوانید

یک لحظه بنشینید و به کارهایی که دوستان موفقتان در مقایسه با دوستان همیشه نالان و ناکامتان انجام می‌دهند، فکر کنید. اگر دوست موفقی ندارید، به نکاتی که با شما به اشتراک می‌گذارم توجه کنید.

دوستان موفق شما متفاوت می‌اندیشند، متفاوت صحبت می‌کنند، و ده برابر سخت‌تر از دوستان ناکام شما کار می‌کنند. موفقیت ساده‌تر از آن چیزی‌ست که فکرش را می‌‌کنید، اما باید اشخاص صحیح را الگوی خود قرار دهید. دوستان مغلوب شما کسانی هستند که ذهن شما را با دروغ تغذیه می‌کنند.

آنها به شما می‌گویند که نمی‌توانید (فلان کار را) انجام دهید، خیلی سخت است، یا اینکار هیچ معنی و منطقی ندارد. به دوستان موفقتان گوش بسپارید.

یک‌بار برای همیشه از دوستان ناکامتان طلاق بگیرید. سرنوشت شما انجام کارهای بزرگ است.

و اما کارهایی که دوستان موفق من کنار گذاشتند :

۱. باور به اینکه نمی‌توانند دنیا را متحول سازند را کنار گذاشتند
دوستان موفق من معتقدند که مهم نیست کجا به دنیا آمده‌اید، چقدر تحصیلات دارید، یا با چقدر پول شروع کرده‌اید. موفقیت در باور در توانایی شما بر اینکه می‌توانید دنیا را تغییر دهید، نهفته است. همه ما قدرت انجام کارهای باورنکردنی و شگفت‌انگیز را داریم.

ما به این نیاز نداریم که به ما بگویند ارزشش را داریم، یا لیاقت شگفت‌انگیز بودن را داریم یا نه. دوستان موفق من اجازه می‌دهند باور درونیشان آنها را به سمت دیدگاهی برای داشتن دنیایی بهتر هدایت کند. دوستان موفق من باور دارند که می‌توانند بخشی از تغییرات مثبتی باشند که در نهایت باعث ارتقاء بشریت به سطح بالاتری می‌شود.

۲. تکیه بر شانس را کنار گذاشتند

شانس بی‌پرده افسانه‌ای بیش نیست. دوستان موفق من اعتقاد به شانس را مدت‌هاست که کنار گذاشته‌اند و آن را با تلاش جایگزین کرده‌اند.

دست‌به‌کار شو و منتظر زمان مناسب نباش؛ چراکه هیچگاه زمانی مناسب برای انجام کاری نیست. تو مسئول موفقیت خود هستی. شانس و بخت‌آزمایی نمی‌توانند تو را موفق و ثروتمند کنند، اما ذهنت می‌تواند.

۳. خاراندن زخم‌ها را کنار گذاشتند
دوستان موفق من به دنبال فرار از ناخوشایندی‌ها نیستند، در عوض وقتی با مشکلی روبرو می‌شوند مانند بولدوزِر به دل آن هجوم می‌آورند، و بجای آنکه با دوستان ناکام خود به عیاشی بپردازند، مشغول چیدن ستاره‌ها، متناسب با اهداف و دیدگاه‌هایشان می‌شوند.
آنها از دنیا ناامید نمی‌شوند، بلکه بر روی اینکه چقدر برای محقق شدن رویاهایشان باید سخت‌تر تلاش کنند تمرکز می‌کنند.

بجای آنکه ناکامی‌هایشان را با خاراندن زخم‌هایشان فراموش کنند، زخم‌ها را رها می‌کنند تا رنج آن در ذهنشان حک شود و مطمئن شوند که درس‌های لازم را از آن گرفته‌اند.

۴. افراد منفی‌گرا را کنار گذاشتند
بیش از هرچیز، دوستان موفق من دوستان ناکامشان را کنار گذاشته‌اند. آنها دیگر نمی‌نشینند و به حرف کسانی که در هیچ موردی ایده‌ای ندارند گوش نمی‌دهند.

دوستان موفق من از دوستان مغلوب خود دوری می‌جویند و با آنها به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی بیماری مالاریا دارند.

تنها زمانی دوستان موفق من وقت خود را با دوستان نامکشان می‌گذرانند که بدانند آنها برای تغییر اوضاعِ زندگیشان تصمیم جدی گرفته‌اند، نسبت به تصمیمشان متعهد هستند و درخواست یاری کرده‌اند. دوستان موفق من به کمک به دیگران و به اشتراک‌گذاری تجربیاتشان معتقد هستند.

اجازه ندهید اشخاص منفی‌گرا به شما بگویند که دنیا چگونه است. خودتان آن را کشف کنید.

هر قطعه از نقشه‌ای که راه زندگی را به شما نشان می‌دهد را از دوستان موفق خود بگیرید، دانسته‌های آنها را باهم ترکیب کنید، از منابع، درست استفاده کنید، و درنهایت برنامه‌‌‌هایتان را اجرایی کنید.

۵. هدر دادن زمان را کنار گذاشتند
کار امروز را به فردا انداختن چیزی‌ست که دوستان موفق من واقعا در انجام آن بد هستند. آنها به چیزی که می‌توانند بدست آورند ایمان دارند و برای رسیدن به هدفشان دست به‌کار می‌شوند. آنها طوری با زندگی برخورد می‌کنند که انگار تک تک لحظات آن ارزشمند است، و نمی‌خواهند حتی یک ثانیه را از دست بدهند.
زمانی‌که دوستان موفق من پیر می‌شوند و مویشان سپید گشته، می‌خواهند به زمانی که در زندگی سپری کرده‌اند افتخار کنند. در حالت ایده‌آل می‌خواهند در دنیا تغییر مهمی ایجاد کرده باشند.
آنها می‌خواهند زمانی‌که وارد اتاقی می‌شوند، به‌خاطر راه و روشی که در زندگی‌شان برگزیده‌اند تشویق شوند.

۶. مصرف‌گرایی را کنار گذاشتند
بجای آنکه کل روز را صرف تماشای ویدئو در یوتیوب کنند، دوستان موفق من خلق کردن را جایگزینِ مصرف‌گرایی کرده‌اند. آنها بجای آنکه وقتشان را صرف نشستن و تماشای موفقیت دیگران کنند، تاجایی‌که زمان دارند، وقتشان را صرف انجام آنچه باید انجام شود می‌کنند.

به عنوان یک قانون بیش از ۵۰ درصد از زمان خود را برای خلق چیزهای جدید، و بقیه را صرف مصرف‌گرایی بکنید.

۷. خودخواهی را کنار گذاشتند
دوستان موفق من، دیدگاه، خانواده و اهدافشان را نسبت به هر امر دیگری در اولویت قرار می‌دهند. همچنین آنها به‌شدت بر خدمت به دیگران تمرکز دارند. به عبارتی ساده : فقط برای خودشان زندگی نمی‌کنند.

۸. هدر دادن پول را کنار گذاشتند

پول یکی از تفاوت‌های کلیدی‌ست. اشخاص موفق بخش اعظمی از درآمدشان را سرمایه‌گذاری می‌کنند.

برای کسب درآمدهای بالا و دلاری از این صفحه دیدن کنید. اینجا

همچنین تلگرام ما: https://t.me/forexmortin2000

۹. عدم اعتماد به مردم را کنار گذاشتند
شما نمی‌توانید رُم را بسازید اگر افرادی برای کار تیمی نداشته باشید. دوستان موفق من به مردم باور دارند و تیمشان را عاقلانه انتخاب می‌کنند. آنها استعدادهای خالص را کشف می‌کنند و عاشقانه آن را صیقل می‌دهند تا مانند یک الماس بدرخشد. دوستان موفق من می‌خواهند رهبران بیشتری خلق کنند، بجای آنکه تنها خودشان رهبری کنند.

دوستان موفق من می‌توانند عیوب یک شخص را ببینند و نوری که به شدت در تلاش برای نمایان شدن در آنها وجود دارد را درک کنند. آنها عاشق کمک به انسان‌هایی هستند که تمایل به دگرگونی دارند، و بر این باورند که هر کسی می‌تواند موفق باشد.

۱۰. افکار منفی را کنار گذاشتند

دوستان موفق من ذهنی اصول‌گرا و منظم دارند، که مرکز جهان آنهاست، و می‌دانند که شروع تمام موفقیت‌ها در این مکان اتفاق می‌افتد. آنها هر روز ذهنشان را تمرین می‌دهند تا از پاسخ‌های منفی‌گرایانه‌ی پیش‌فرض ذهن به امور مختلف جلوگیری کنند.
بجای درگیر شدن، دوستان موفق من هرکاری می‌کنند تا از این دسته از افکار مانند ابرهایی گذران در آسمان، عبور کنند. آنها صرفا نظاره‌گرِ افکاری هستند که وارد ذهنشان می‌شود و تصمیم می‌گیرند که بر روی همان معدود افکار مثبتی که وارد ذهنشان شده تمرکز کنند.

انرژی و افکار مثبت

۱۱. مزخرفات را کنار گذاشتند
زندگی پر از اتفاقات بی‌معناست. دوستان موفق من انتخابی هوشیارانه؛ در کنار گذاشتن این اتفاقات داشته‌اند. کارهایی که خدمتی به آنها نمی‌کند، مانند اخبار، را کنار گذاشته‌اند.
موفق بودن در اینکه به مهملات اجازه ندهید مانع مسیرتان شوند، مرکزیت پیدا می‌کند. شما باید از ناملایمت‌هایی که در مسیرتان می‌بینید عبور کنید تا به شیرینی طلایی‌ای که مایه‌ی کامل شدن شماست، برسید.

 

آستانه اهمیت دادن به ناخوشایندی‌ها را باید همیشه در حداقل ممکن نگاه دارید، تا موفق باشید.

با مسائل بی‌‌ارزشِ زندگی خود یا دیگران کنار نیایید. این تغییر را برای زندگی بهتر در خود ایجاد کنید و کاری که افراد موفق توصیه می‌کنند را انجام دهید : یک عادت برای آنکه همیشه از مزخرفات دوری جویید در خود ایجاد کنید، تا به جزیره‌ی رویاها به نام مقصود برسید. این همان جزیره‌ایست که همه ما برای ادامه حیاتمان دوست داریم در آن زندگی کنیم.

۱۲. مدام شکست خوردن را کنار گذاشتند

دوستان موفق من اجازه نمی‌دهند شکست آنها را متوقف کند. شکست به دوستان موفق من چیزهایی که نمی‌دانستند را می‌آموزد. شکست مترادف با تحصیل است، بجای آنکه آن را یک تجربه منفی تلقی کنیم.

۱۳. مجرد ماندن را کنار گذاشتند
دوستان موفق من فهمیدند که مجرد ماندن یک افسانه است. شریک زندگی آنها کسی‌ست که در تمام اوقات چالش‌برنگیز زندگی آنها را حمایت کرده است، و طبیعت موفق آنها را تقویت می‌نماید.
دوستان موفق من می‌دانند که برای بازگشت به خانه، نیاز به یک همسر خوب دارند.

دوستان موفق من می‌دانند که عشق چیزی‌ست که تمام ناراحتی‌های زندگی را، قابل تحمل می‌سازد.

باید مراقب باشید که هدف از آمدنمان روی این کُره، یعنی عشق را فراموش نکنیم.

۱۴. نقاب زدن را کنار گذاشتند
برعکس دیگران، دوستان موفق من نقاب‌ها را برداشته‌اند. آنها از آسیب‌پذیر بودن خوشحال‌ند و بیشترِ داستان‌های شخصی‌شان را بیان می‌کنند. تقلبی بودن برای آنها از بدترین جرم‌هاست.

۱۵. اهمیت به نظر دیگران درباره‌شان را کنار گذاشتند
دوستان موفق من هیچ اهمیتی به اینکه دیگران درباره‌شان چه نظری دارند نمی‌دهند. آنها در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران نسبت به خودشان نیستند. به همین دلیل ترسی از شکست خوردن ندارند.

۱۶. تسلیم شدن را کنار گذاشتند
دوستان موفق من دریافتند که نمی‌توان سه ماه روی موضوعی کار کرد و بعد گفت

من به اندازه کافی جذب اینکار نشدم و از ادامه آن انصراف می‌دهم.

دوستان موفق من اهل انصراف دادن نیستند. آنها تمام سختی‌ها و درگیری‌ها را به جان می‌خرند تا عنوان “موفق” را بدست آورند. چنین چیزی به راحتی بدست نمی‌آید. آنها این مورد را بیش از دیگر مواردی که در پیش اشاره کردم انجام می‌دهند، یعنی “تسلیم نمی‌شوند”.
انصراف یه گزینه برای آنها نیست و اجازه می‌دهند شور و عشقی که دارند تمام موانع را از پیش‌رو بردارد. آنها دیوانه‌وار تلاش می‌کنند تا شکست نخورند، و هیچ چیز نمی‌تواند مانع آنها شود.

نویسنده: Tim Denning

مترجم: مهرداد صادقی

آیا شما می‌توانید خود را با این طرز تفکر سازگار کنید و به دوستان موفق خود ملحق شوید… ؟

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی نکن