راه های افزایش اعتماد به نفس

آنچه در این پست میخوانید

 بدون اعتماد به نفس نمی‌توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم، دنیا برایمان تیره و تار است. حتی دوست نداریم از اتاقمان بیرون بیاییم چه برسد به اینکه وارد اجتماع شده و مسئولیتی را به درستی انجام دهیم. اما نگران نباشید چرا که مورتین با شماست. ما اینجا چند ترفند کوتاه و مفید برای رفع مشکل جمع‌آوری کردیم که واقعا کار ساز است.

راه های افزایش اعتماد به نفس

1- اهداف ساده و آسان برنامه‌ریزی کنید

آسان و ساده برنامه‌ریزی کنید تا به آن‌ها برسید. من در مورد هدف‌های کوچک صحبت می‌کنم مانند تمیز و جارو کردن، دعوت دوستتان به خانه، یادگیری شنا و داشتن سرگرمی. این‌ها حس شما را بهتر می‌کنند و اعتمادبه‌نفستان را بالا می‌برند.

2- منفی ممنوع

یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس اینست که افکار منفی را از ذهن خود دور کنید. شما باید از آنچه در ذهن شما جریان دارد بیشتر بدانید. محکم باشید و اجازه ندهید افکار منفی در شما و زندگی‌تان راه پیدا کنند.

3-طرز فکر مثبت را در خود ایجاد کنید

به‌جای تمرکز روی افکار منفی بر افکار مثبت تمرکز کنید. ممکن است خیلی ساده نباشد، اما با پشتکار می‌توانید آن را تغییر دهید. اطلاعات بسیار ارزشمندی در این سایت می‌توانید پیدا کنید. مطالب بیشتر…

4-فکر کنید تا حالا چه کارهایی در زندگی‌تان انجام داده‌اید

حتی اگر تجربه شکست و یا ناخشنودی در زندگی خود داشته‌اید، احتمالاً به موفقیت‌هایی رسیده‌اید. لازم نیست به موفقیت‌های خیلی بزرگ برسید، ممکن است آن‌ها چیزهای کاملاً ساده مانند به دست آوردن درجات خوب در مدرسه و دانشگاه، پیشرفت در کار، گرفتن گواهینامه رانندگی و یا یادگیری شنا باشند.

در مورد دستاوردهایتان فکر کنید و ببینید چه تجربیات موفقیتی در زندگی‌تان داشته‌اید که به شکست نخورده باشند. این حس بهتری به خودتان و زندگی شما می‌دهد و اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد.

5-درباره دستاوردتان و کارهایی که انجام داده‌اید فکر کنید، نه در آنچه انجام نداده و به دست نیاورده‏اید

چرا ذهنتان پر از صحنه شکست است؟ وقتی ناامیدی را در ذهن خود نگه می‌دارید، همان انتظار و پیش‌بینی را برای خود دارید و جذب خود می‌کنید، پس حس اعتماد به نفس را در خود پایین می‌آورید. تصورات موفق را جایگزین تصورات منفی کنید. می‌توانید موفقیت را در ذهن خود مجسم کنید. این فرآیند اعتماد به نفس شما را بالا می‌رود.

6-فهرستی از موفقیت‌ها و دستاوردهایتان را بنویسید

ممکن است بگوید تجربیات موفقی تاکنون نداشته‌اید. اشتباه نکنید. ممکن است موفقیت خیلی بزرگی نباشد، مطمئن باشید داشته‌اید حتی اگر موقتی باشد، نوعی از موفقیت است. پختن کیک خوب، داشته رابطه با دوست فرزندتان یا راه رفتن برای هر روز موفقیت است.

7-در مورد استعداد یا توانایی‌هایتان فکر کنید

یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس اینست که  نگویید من استعداد یا مهارتی ندارم. هرکسی بی‌بهره نیست. نیاز به پیدا کردن آن‌ها دارید

8-نیروی اراده خود را تقویت کنید

اگر اراده‌تان را قوی کنید، اعتماد به‌ نفستان نیز رشد خواهد کرد.

این‌ها راهنمایی‌هایی درباره اعتماد به نفس هستند که نیاز داشتید آن‌ها را در زندگی بدانید. اگر بیش‌ازحد احساس کمبود اعتماد به نفس می‌کنید می‌توانید با یک روانشناس یا مشاور صحبت کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی نکن