اسکالپینگ در فارکس چیست؟

حتی اگر شما یک مبتدی کامل در تجارت باشید، به احتمال زیاد در مقطعی با اصطلاح "اسکالپینگ" برخورد کرده اید. در این مقاله، پاسخ «اسکالپینگ در فارکس چیست»، نحوه عملکرد آن و نحوه انتخاب سیستم معاملاتی اسکالپینگ فارکس خود را خواهید آموخت. علاوه بر این، ما همچنین نگاهی به استراتژی‌های اسکالپینگ فارکس خواهیم داشت، به ویژه بر استراتژی محبوب پوسته پوسته کردن 1 دقیقه تمرکز می‌کنیم.

اسکالپینگ در فارکس چیست؟

اسکالپینگ روشی برای تجارت فارکس است که بر اساس تجزیه و تحلیل فنی سریع است. یک سیستم معاملاتی اسکالپینگ مستلزم انجام تعداد زیادی معاملات است که هر کدام سودهای کوچکی را هدف قرار می دهند. هدف از اسکالپ کردن فارکس به جای نگه داشتن یک موقعیت برای چندین ساعت، روز یا هفته، کسب سود در چند دقیقه یا حتی چند ثانیه است.

اسکالپینگ در بازار فارکس اساساً از تغییرات جزئی قیمت در مدت زمان کوتاه سود می‌برد.

این روش، سبک محبوب برای بسیاری از معامله‌گران بازار فارکس  است، زیرا به لطف نوسانات بازار FX،  و نقدینگی بالا معمولاً فرصت‌های معاملاتی زیادی در طول روز وجود دارد.

در اسکالپینگ، یک معامله‌گر معمولا انتظار ندارد بیش از 10 پیپ سود کند یا بیش از 7 پیپ در هر معامله ضرر کند،. بنابراین، برای اینکه آن 10 پیپ سود به سود قابل توجهی برسد، اسکالپینگ معمولا با حجم بالا انجام می شود.

آیا اسکالپینگ فارکس برای من مناسب است؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا اسکالپینگ فارکس یک سبک معاملاتی مناسب برای شما است تا حد زیادی به میزان زمانی که مایلید به معامله کردن اختصاص دهید بستگی دارد .

اسکالپینگ فارکس نیاز به تجزیه و تحلیل مداوم و قرار دادن چندین سفارش در روز دارد، که می تواند به اندازه یک کار تمام وقت سخت باشد.

برای اینکه یک استراتژی اسکالپینگ فارکس سودآور باشد، باید به سرعت پیش بینی کنید که بازار به کجا خواهد رفت و سپس در عرض چند ثانیه موقعیت ها را باز و بسته کنید.

علاوه بر این، معامله گران علاقه مند به اجرای استراتژی های اسکالپینگ فارکس باید بتوانند زیان را بپذیرند. این امر به‌ویژه هنگام معامله با اهرم مهم است، که به‌علاوه افزایش بالقوه سود، می‌تواند تأثیر یکسانی بر ضرر داشته باشد. در حالی که وظیفه اصلی شما ایجاد موقعیت های سودآورتر از موقعیت های از ضرر  است، شما همچنین باید بدانید که چگونه از معاملات خارج شوید زمانی که آنها ضرر ده میشوند.

باید به خاطر داشته باشید که اسکالپینگ فارکس یک سبک معاملاتی نیست که برای همه مناسب باشد. برخی از معامله‌گران با آن پیشرفت می‌کنند، اما برخی دیگر مانند معامله‌گران نوسانی در بازه‌های زمانی طولانی‌تر عملکرد بسیار بهتری دارند.

اگر فکر می کنید اسکالپینگ فارکس برای شما مناسب است، به خواندن ادامه دهید تا در مورد استراتژی ها و تکنیک های اسکالپینگ فارکس بیاموزید.

بهترین بازه زمانی برای Scalping Forex

به طور کلی، اکثر معامله گران جفت ارز را با استفاده از یک بازه زمانی بین 1 تا 15 دقیقه بررسی می کنند. در حالی که واقعا “بهترین” چارچوب زمانی برای اسکالپینگ وجود ندارد، بازه زمانی 15 دقیقه ای کمترین محبوبیت را در اکثر استراتژی های اسکالپینگ فارکس دارد. هر دو تایم فریم 1 دقیقه ای و 5 دقیقه ای رایج ترین هستند.

سود یا زیان قابل قبول شما در هر معامله به بازه زمانی مورد استفاده شما بستگی دارد. با  اسکالپ 1 دقیقه ای، احتمالاً به دنبال سودی در حدود 5 پیپ در هر معامله هستید، در حالی که یک اسکالپ 5 دقیقه ای احتمالاً می تواند هدف 10 پیپ در هر معامله را برای شما فراهم کند.

 

 بهترین جفت های فارکس برای اسکالپینگ

هنگامی که نوبت به انتخاب جفت ارز برای بهترین استراتژی اسکالپینگ فارکس می رسد، انتخاب جفتی که نوسان دارد بسیار حیاتی است،

نوسانات نباید تنها چیزی باشد که هنگام انتخاب یک جفت ارز به آن توجه می کنید. همچنین باید به دنبال جفتی باشید که برای معامله ارزان باشد، به عبارت دیگر، جفتی که کمترین اسپرد ممکن را برای شما فراهم کند. برای یک اسکالپر موفق، اسپرد بین 10٪ تا 30٪ از درآمد آنها خواهد بود. بنابراین، ناگفته نماند که می خواهید این مقدار تا حد امکان پایین باشد.

سیستم معاملاتی اسکالپینگ فارکس

شما باید یک سیستم معاملاتی اسکالپینگ فارکس را بر اساس اندیکاتورهای اسکالپینگ ایجاد کنید. پس از این، با مشاهده سیگنال ورود، باید به معامله بروید و اگر سیگنال خروج دیدید یا به سطح قابل قبولی از سود رسیدید، می توانید معامله خود را ببندید.

مدیریت ( Stop-loss ( SL و( take-profit (TP نیز در اسکالپینگ مهم است. در حالی که معمولا همیشه استفاده از SL و TP هنگام معامله توصیه می شود، اسکالپینگ ممکن است از این قاعده مستثنی باشد.

دلیل آن ساده است – شما نمی توانید زمان خود را برای انجام معاملات خود تلف کنید زیرا هر ثانیه اهمیت دارد. البته می‌توانید پس از باز کردن معامله، سطوح SL و TP را تنظیم کنید، اما بسیاری از معامله‌گران به‌صورت دستی اسکالپ می‌کنند، به این معنی که به جای تعیین سطوح خودکار SL یا TP، زمانی که به حداکثر ضرر قابل قبول یا سود مورد نظر رسیدند، معاملات را می‌بندند. .

گسترش در اسکالپینگ فارکس

حالا بیایید روی گسترش تمرکز کنیم. بیایید فرض کنیم یک کارگزار هیچ کمیسیونی به حساب معاملاتی شما تعلق نمی گیرد، اما اسپرد EUR/USD به طور متوسط ​​2 پیپ است.

هنگام معامله 1 لات EUR/USD، ارزش پیپ 10 دلار است. این به این معنی است که هزینه مستقیم شما تا زمانی که یک موقعیت را باز کنید حدود 20 دلار آمریکا خواهد بود.

اگر به دنبال سود 5 پیپ در هر معامله (50 دلار آمریکا) هستید، این بدان معنی است که در واقع باید 7 پیپ از قیمت اولیه اولیه خود (7 پیپ – 2 پیپ اسپرد = 5 پیپ) افزایش پیدا کنید. این تقریباً 50 درصد پیپ بیشتر است. به همین دلیل است که شما باید فقط جفت های فارکس را با کمترین اسپرد ممکن اسکالپ کنید.

سرعت اجرا

یکی دیگر از جنبه های مهم موفقیت در اسکالپر فارکس، انتخاب بهترین سیستم اجرایی است. “اجرا” به زمانی اشاره دارد که معاملاتی که شما انجام می دهید واقعاً توسط کارگزار شما انجام می شود.

به عبارت دیگر، سرعتی که وقتی می‌گویید می‌خواهید وارد معامله شوید، در واقع معامله در بازار زنده باز می‌شود. در بازارهای بی ثبات، قیمت ها می توانند تغییر کنند خیلی سریع، به این معنی که معامله شما ممکن است با قیمتی متفاوت از آنچه در ابتدا برنامه ریزی کرده بودید، باز شود. وقتی به سود ناچیز اسکالپینگ فارکس تکیه می کنید، این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

به همین دلیل است که موفقیت با استراتژی اسکالپینگ فارکس دشوار است. اگر یک میز معامله وجود داشته باشد، ممکن است یک ورود عالی به بازار پیدا کنید، اما می توانید سفارش خود را توسط کارگزار رد کنید. زمانی که بخواهید معامله خود را ببندید و کارگزار اجازه آن را ندهد، ممکن است وضعیت بدتر شود که گاهی اوقات می تواند برای حساب معاملاتی شما کشنده باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که بروکری را انتخاب کنید که اجرای STP یا ECN را ارائه دهد و بتواند فارکس اسکالپینگ را تطبیق دهد.

بهترین زمان برای اسکالپینگ فارکس

یک سیستم معاملاتی اسکالپینگ به دارایی با حرکت قیمت و نوسان کافی نیاز دارد. در بازار فارکس، بالاترین سطح حجم و نقدینگی در جلسات معاملاتی لندن (08:00 – 17:00 GMT/BST) و نیویورک (13:00 – 22:00 GMT/BST) رخ می دهد که باعث می شود آنها به ویژه برای اکثر اسکالپرهای فارکس جذاب هستند. اما این به نوع استراتژی اسکالپینگ فارکس که استفاده می کنید نیز بستگی دارد.

معاملات کاذب شکست گاهی اوقات می تواند در یک جلسه معاملاتی آسیایی به خوبی کار کند، زیرا قیمت معمولاً در محدوده نسبتاً باریکی بالا و پایین می شود.

معامله گران باید از نظر ذهنی مناسب و متمرکز در هنگام اسکالپ کردن فارکس باشند. هر نشانه ای از خستگی، بیماری یا حواس پرتی دلیلی برای توقف معامله و استراحت است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، داشتن هزینه‌های پایین هنگام اسکالپ کردن فارکس نیز بسیار مهم است و معمولاً در زمان‌هایی که حجم معاملات بالاتری وجود دارد، کمترین اسپرد ارائه می‌شود.

در اینجا برخی از نکات مهم وجود دارد که باید برای اسکالپینگ موفق فارکس در نظر داشته باشید.

  1. مدیریت ریسک

از آنجایی که سود حاصل از استراتژی‌های اسکالپینگ فارکس کم است، تقریباً همه روش‌های اسکالپینگ از اهرمی بزرگتر از معمولی استفاده می‌کنند. در حالی که اهرم می تواند سود را تقویت کند، می تواند زیان را نیز تقویت کند و منجر به ریسک بالاتر شود. بنابراین، مدیریت ریسک کلیدی است. برای اسکالپرهایی که از استاپ ضرر به عنوان بخشی از استراتژی معاملاتی خود استفاده می کنند، ممکن است نسبت اهرم بالاتری قابل قبول باشد.

استفاده از اهرم بالا به ویژه در زمان انتشار اخبار یا اقتصادی خطرناک است، که در آن اسپردهای گسترده ممکن است رخ دهد و ممکن است توقف ضرر ایجاد نشود. برای جلوگیری از این امر، استفاده از نسبت اهرمی مناسب هنگام اسکالپ در دوره‌های غیرقابل پیش‌بینی بالا توصیه می‌شود.

یک فارکس سودآور استراتژی اسکالپینگ نیازمند درک شرایط بازار و ریسک های معاملاتی است. معامله گران همیشه باید در نظر داشته باشند که هرگز نباید بیش از حدی که می توانند از دست بدهند معامله کنند.

 

تجارت فراتر از محدودیت های ایمنی شما ممکن است منجر به نتایج زیان آور مالی شود. مراقب باشید که ریسک بزرگی را متقبل نشوید و حتماً در معاملات خود مدیریت ریسک را اعمال کنید، چه در فارکس و چه موارد دیگر.

  1. انضباط معاملاتی

سیستم های اسکالپینگ فارکس به سطح معینی از استقامت ذهنی نیاز دارند. برای کسب سود در اسکالپینگ، یک معامله گر باید بتواند احساسات خود را کنترل کند، آرام بماند و خونسردی خود را حفظ کند. واکنش های احساسی می تواند باعث شود معامله گران تصمیمات بدی بگیرند.

  1. درک شرایط بازار برای اسکالپینگ

کسب سود در استراتژی اسکالپینگ فارکس بیشتر به شرایط بازار بستگی دارد. بر این اساس، اسکالپینگ فارکس اغلب بیانگر شرایط دشوار بازار معاملات است – و سیستم‌های اسکالپینگ باید بتوانند با ماهیت متغیر بازار سازگار شوند.

  1. اهداف خود را مشخص کنید

برای بهترین در سیستم ها، معامله گران ابتدا باید اهداف خود را تعریف کنند. البته هدف از ورود به بازار برای معامله گران کسب سود است، اما هنگام معامله با استراتژی های اسکالپینگ فارکس، باید به یاد داشته باشید که سود کم خواهد بود.

مهم نیست که یک معامله گر چه سبکی را برای تجارت خود انتخاب می کند، باید مطمئن شود که برای او مناسب است و با آن احساس راحتی می کند. یک استراتژی خوب برنامه ریزی شده، منضبط و انعطاف پذیر ویژگی اصلی هر سیستم معاملاتی موفق فارکس اسکالپینگ است.

اسکالپینگ می تواند یک سبک معاملاتی بسیار مؤثر باشد و همین را می توان در مورد استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای فارکس نیز گفت. با این حال، درک این نکته مهم است که پوست سر کار سختی است. اسکالپرها برای کار کمی پاداش می گیرند. هرچه بیشتر عمل کنند، سود بالقوه بیشتری به دست می آورند. در نهایت، استراتژی معاملاتی شما باید نه تنها با شخصیت شما، بلکه با سبک و توانایی های معاملاتی شما همخوانی داشته باشد.

 

استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای برای فارکس

استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای فارکس نقطه شروع خوبی برای مبتدیان فارکس است، زیرا یک استراتژی کاملاً ساده برای دنبال کردن است. این استراتژی فارکس شامل شناسایی یک فرصت، باز کردن یک موقعیت، هدف گرفتن چند پیپ و سپس بستن موقعیت است.

با توجه به هدف پایین در هر معامله، یکی از جنبه های اصلی اسکالپینگ فارکس کمیت است و انجام بیش از 100 معامله در روز برای معامله گران غیرعادی نیست.

 الزامات این استراتژی به شرح زیر است:

ابزار: هر جفت ارز

بازه زمانی: 1 دقیقه

شاخص ها: نوسانگر تصادفی (5، 3، 3) و دو میانگین متحرک نمایی (EMA) 50 دوره و 100 دوره

جلسات ترجیحی: لندن و نیویورک – نوسانات بالا

در حالی که می‌توانید از این استراتژی اسکالپینگ فارکس با هر جفت ارزی استفاده کنید، ممکن است استفاده از آن با ماژور آسان‌تر باشد. جفت ارز، زیرا تمایل دارند کمترین اسپرد موجود را داشته باشند. علاوه بر این، این رویکرد ممکن است در طول جلسات معاملاتی با نوسانات بالا، که معمولاً زمان بسته شدن نیویورک و بازگشایی لندن است، مؤثرتر باشد.

بیایید به مثالی از نحوه عملکرد استراتژی اسکالپینگ ۱ دقیقه ای نگاه کنیم. در زیر، نموداری از جفت ارز GBP/USD را می‌بینید که شاخص‌های اسکالپینگ فارکس در بالا مشخص شده است. EMA 50 دوره قرمز است، در حالی که EMA 100 دوره سبز است.

 

خرید (طولانی) نقطه ورود

اکنون که اندیکاتورهای اسکالپینگ فارکس را روی نمودار خود اعمال کرده اید، باید منتظر سیگنال ورودی باشید.

 

 سیگنال سفارش طولانی به شرح زیر است:

هر زمان که نشانگر قرمز 50-EMA از نشانگر آبی 100-EMA بالاتر قرار گرفت، آماده باز کردن سفارش خرید باشید.

مطمئن شوید که قیمت به نشانگرهای EMA نزدیک است و چه زمانی Stochastic از سطح 20 بالاتر می رود، موقعیت خرید را باز می کند.

برای به حداقل رساندن خطر، می توانید یک استاپ ضرر را 2 تا 3 پیپ زیر آخرین نقطه پایین یک نوسان خاص قرار دهید. از آنجایی که استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای فارکس یک استراتژی کوتاه مدت است، به طور کلی انتظار می رود که شما بین 8 تا 12 پیپ در معامله به دست آورید، جایی که باید سود برداشت را قرار دهید.

scalping

مثال ورود طولانی

 

فروش (کوتاه) نقطه ورود

سیگنال برای یک سفارش کوتاه به شرح زیر است:

برای تعیین زمان سفارش کوتاه، از شرایط استراتژی خرید استفاده کنید

نشانگر قرمز 50-EMA باید زیر 100-EMA سبز باشد و قیمت باید نزدیک به این خطوط باشد.

نوسانگر تصادفی باید از سطح 80 عبور کند.

استاپ لاس نزدیک به 2-3 پیپ بالاتر از آخرین نقطه اوج نوسان قرار می گیرند و سود برداشت باید در 8-12 پیپ از قیمت ورودی باقی بماند.

نمونه ورودی کوتاه

 

برای تعیین اینکه آیا استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای فارکس ممکن است برای سبک معاملاتی شما مفید باشد، اجازه دهید نگاهی به مزایا و معایب استراتژی اسکالپینگ بیندازیم.

مزایا:

قرار گرفتن کوتاه مدت در بازار، احتمال وقوع حوادث نامطلوب و پیش بینی نشده را کاهش می دهد.

انجام حرکات نسبتا کوچک آسانتر است. عدم تعادل عرضه و تقاضا برای اطمینان از تغییرات بزرگتر قیمت مورد نیاز است.

منطق اصلی اسکالپینگ این است که حرکات کوچکتر به مراتب بیشتر از حرکات بزرگتر انجام می شود.

حتی زمانی که بازارها نسبتاً ساکت هستند، یک استراتژی خوب اسکالپینگ فارکس همچنان می‌تواند فرصت‌هایی را فراهم کند.

معایب:

یک سپرده بزرگ مورد نیاز است.

یک اسکالپر 1 دقیقه ای به رفلکس های سریع، غرایز خوب و مهارت های ریاضی نیاز دارد.

پیروی از استراتژی فارکس و حفظ نسبت ریسک به پاداش خوب می تواند دشوار باشد. به عنوان مثال، با نسبت 2:1، سود برداشتی شما در 10 پیپ نیاز به توقف ضرر در 5 دارد. pips، آن را بسیار نزدیک می کند تا در بسیاری از موارد متوقف نشود.

استراتژی اسکالپینگ 1 دقیقه ای زمان بر است و ممکن است منجر به استرس شود.

همه چیز به فرد مورد نظر بستگی دارد. شما باید خودتان ببینید که آیا این استراتژی متناسب با ترجیحات فردی شما است یا خیر.

 نحوه انتخاب کارگزار اسکالپینگ فارکس

ممکن است تعجب کنید که بدانید برخی از بروکرها عملاً اجازه اسکالپینگ را نمی دهند و شما را از بستن معاملاتی که کمتر از سه دقیقه یا بیشتر طول می کشند، باز می دارند. بنابراین، وقتی نوبت به انتخاب کارگزار اسکالپینگ فارکس برای استراتژی اسکالپینگ شما می‌رسد، اولین قدم واضح حذف هر کارگزاری است که به سیستم‌های معاملاتی اسکالپینگ فارکس اجازه نمی‌دهد.

همانطور که قبلاً در این مقاله ذکر شد، شما همچنین باید به طور کلی از تمام کارگزارانی که نمی‌توانند سیستم اجرای STP یا ECN را در اختیار شما قرار دهند، اجتناب کنید، زیرا اسکالپ کردن فارکس با میز معاملات ممکن است توانایی شما را مختل کند.

اکنون، وقتی لیست کوچکتری از کارگزاران موجود دارید، باید شروع به بررسی آن کنید ابزارهای معاملاتی شما و قیمت گذاری آنها در میان کارگزاران. بسیاری از کارگزاران کمیسیون هایی دارند. این لزوماً چیز بدی نیست – فقط باید هنگام تلاش برای تعیین ارزان‌ترین کارگزار، کمیسیون را در محاسبات خود لحاظ کنید. با این وجود، قیمت گذاری نباید تنها نکته ای باشد که هنگام انتخاب یک کارگزاری که به شما امکان می دهد فارکس را اسکال کنید، اهمیت دارد.

یافتن یک کارگزار خوب و قابل اعتماد نه تنها برای اسکالپرها، بلکه برای همه انواع معامله‌گران، گامی حیاتی است. چندین جنبه باید قبل از انتخاب کارگزار خود در نظر گرفته شود – در اینجا معیارهای اصلی وجود دارد:

اسپردها و هزینه های رقابتی

اجرای با سرعت بالا

کیفیت اجرای سفارش

مجاز و تنظیم شده توسط مقامات مالی معتبر مانند FCA (مرجع رفتار مالی)

وجوه تضمین شده با بانک(های) قابل اعتماد

علاوه بر همه موارد فوق، Admirals موارد زیر را نیز ارائه می دهد:

 

اسپردها از 0 پیپ در جفت های اصلی فارکس شروع می شود

اجرای بازار بدون مظنه مجدد

لغزش کم و نرخ های رد

نقدینگی عمیق از ارائه دهندگان نقدینگی سطح بالا

سرعت اجرای بالا از 4 میلی ثانیه

ابزارهای پیشرفته و گزینه های پلت فرم

آموزش و وبینار

تحلیل بازارهای مالی

اسکالپرهایی که تازه وارد معامله می شوند اغلب متوجه نمی شوند که اجرا علاوه بر وجود اسپردهای رقابتی، یک عامل کلیدی است. بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا یک بروکر برای شما مناسب است یا نه این است که به سادگی استراتژی اسکالپینگ فارکس خود را با استفاده از یک حساب معاملاتی آزمایشی آزمایش کنید.

 تجارت فارکس با litefinance

اگر می خواهید دانش خود را در مورد اسکالپینگ در بازار اعمال کنید، یک حساب کاربری زنده با Admirals می تواند مکان مناسبی برای شما باشد! معاملات فارکس و CFD با بیش از 80 ارز، انتخاب از میان طیف وسیعی از ارزهای اصلی فارکس، مینورهای فارکس، و جفت ارزهای عجیب و غریب، با دسترسی به آخرین تحلیل های فنی و اطلاعات معاملاتی. به روش درست معامله کنید، اکنون با کلیک بر روی بنر زیر، حساب کاربری زنده خود را باز کنید!

معاملات فارکس و CFD

دسترسی به بیش از 40 CFD در جفت ارز، 24/5

شروع به معامله کنید

کلید اجزای بهترین استراتژی های فارکس اسکالپینگ

هر سیستم اسکالپینگ فارکس بر روی حرکات دقیقی که در بازار ارز رخ می‌دهد تمرکز می‌کند و برای بهره‌برداری از آنها به داشتن استراتژی، ابزار و نظم مناسب برای اسکالپ فارکس متکی است.

اگر علاقه مند به یادگیری سایر استراتژی های اسکالپینگ فارکس هستید، ممکن است بخواهید مقالات ما را در مورد باندهای بولینگر یا نوسانگر تصادفی بخوانید.

با یک حساب آزمایشی بدون ریسک معامله کنید

یک حساب آزمایشی بدون ریسک مکان ایده‌آلی برای معامله‌گران مبتدی است که استراتژی اسکالپینگ فارکس خود را کامل کنند! یک حساب آزمایشی به شما امکان می دهد قبل از به خطر انداختن سرمایه خود در بازارهای زنده، با ارز مجازی تمرین کنید. برای باز کردن رایگان حساب کاربری امروز روی بنر زیر کلیک کنید:

با یک حساب آزمایشی بدون ریسک معامله کنید

تجارت با صندوق های مجازی را تمرین کنید

دموی باز حساب

 درباره litefinance

Admirals یک کارگزار فارکس و CFD برنده چندین جایزه است که در سطح جهانی تنظیم شده است، تجارت را بر روی بیش از 8000 ابزار مالی از طریق محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی جهان ارائه می دهد: MetaTrader 4 و MetaTrader 5. از امروز تجارت را شروع کنید!

 

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی نکن